10/23/2014

Spotkanie z Krzysztofem Ćwiklińskim 12 XII w Centrum Polsko-Francuskim

Centrum Polsko-Francuskie Côtes d’Armor-Warmia i Mazury w Olsztynie serdecznie zaprasza na literackie spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Europejskim im. Andrzeja Bobkowskiego z historykiem literatury i poetą Krzysztofem Ćwiklińskim z okazji setnej rocznicy urodzin pisarza Andrzeja Bobkowskiego. 
Andrzej Bobkowski (1913-1961) – wybitny prozaik emigracyjny, diarysta, epistolograf, autor  słynnego dziennika pisanego w Paryżu podczas II wojny światowej ,,Szkice piórkiem” (I wyd.1957). Po latach nieobecności ten niezwykły pisarz i człowiek powraca tomami prozy i obfitej korespondencji, organizowane są wystawy poświecone pamięci ,,chuligana wolności”, który do historii polskiej literatury wszedł na zawsze dziennikiem paryskim.
Dr hab. Krzysztof Ćwikliński (1960) – poeta i eseista, historyk literatury i krytyk literacki, profesor UTH w Radomiu, znawca życia i twórczości Andrzeja Bobkowskiego, edytor jego opowiadań i listów; autor cenionych tomów wierszy (w tym. m.in. ,,Królewca”,1992) i książek historycznoliterackich, m.in. ,,Znani i nieobecni. Studia i szkice o A. Bobkowskim  i innych pisarzach emigracyjnych” (2011).

12 XII 2013 ( czwartek), godz. 18 w Centrum P-F, ul. Dąbrowszczaków 39, I p.

Na spotkaniu będzie można nabyć po cenach promocyjnych  tomy korespondencji A. Bobkowskiego, w tym ,,Listy do różnych adresatów” opracowane przez K. Ćwiklińskiego  (Arcana,2013).

Centrum Polsko-Francuskie Côtes d’Armor-Warmia i Mazury
ul. Dąbrowszczaków 39, I p.
tel.89/527 63 73

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz