1/07/2016

Spotkanie z autorami sztuk teatralnych w Centrum Polsko-Francuskim

Drameducation - Międzynarodowe Centrum Teatru Francuskojęzycznego w Polsce z siedzibą w Poznaniu oraz Centrum Polsko-Francuskie Côtes d’Armor-Warmia i Mazury w Olsztynie zapraszają na spotkanie z francuskimi i frankofońskimi autorami sztuk teatralnych 16 I 2016 roku (sobota) o godz. 13.00 w siedzibie CP-F, ul. Dąbrowszczaków 39, I p.
Drameducation powstało w 2011 roku w Poznaniu z inicjatywy Jana Nowaka, który pełni funkcję dyrektora. Misją Drameducation jest promocja współczesnego teatru francuskojęzycznego w Polsce oraz promocja nauczania języka francuskiego poprzez teatr. W spotkaniu wezmą autorzy sztuk teatralnych z Belgii, Francji,Senegalu, Szwajcarii, którzy uczestniczą w oryginalnym projekcie  pisania sztuk w jęz. francuskim dla młodzieży niefrancuskojęzycznej, a  uczącej się tego języka. Obecni będą przedstawiciele Ambasad Belgii, Francji i Szwajcarii w Polsce oraz zagranicznych mediów. Spotkanie będzie tłumaczone, wstęp wolny.
Szczególnie zachecamy nauczycieli, młodzież szkolną i studencką oraz młodych adeptów sztuki scenicznej oraz dramatopisarskiej do wzięcia udziału w tym niezwykłym spotkaniu literacko-edukacyjnym. Uczestnicy zainteresowani współpracą otrzymają w prezencie pierwsze wydanie sztuk „10 sur 10 - pièces francophones à jouer et à lire”.